Timp liber
Iaşi: spectacole, concerte, expoziţii#1
swipe pentru navigare

Iaşi: spectacole, concerte, expoziţii

A+ a-

Luni, 19 iunie
Expoziţia „Coloane de lumină”, semnată de artista Miruna Budişteanu, la Palatul Culturii (până pe 2 iulie)
Expoziţia „Instrumente medievale de tortură”, la Muzeul de Istorie a Palatului Culturii (16 sau 8 lei; până în ianuarie 2018)


Marţi, 20 iunie
Teatru, „Damen tango”, la Sala Studio „Teofil Vâlcu” a Teatrului Naţional, ora 18.00

În curând
Teatru, „Interviul”, 22 iunie, la Sala Studio „Teofil Vâlcu” a Teatrului Naţional, ora 18.00
Atelier de balet, „Atelierul Magic de Păpuşi”, 22 iunie, la Teatrul „Luceafăru”, ora 18.00
Teatru, „Iarna dragostei noastre”, 23 iunie, la Sala Studio „Teofil Vâlcu” a Teatrului Naţional, ora 18.00
„Opera în recital” - închiderea stagiunii 2016-2017, 24 iunie, la Aula Bibliotecii Centrale Universitare „Mihai Eminescu”, ora 18.30
Teatru, „Goldberg Show – Facerea lumii şi alte întâmplări”, 24 iunie, la Sala Mare a Teatrului Naţional, ora 19.00
Festival Afterhills, 23-25 iunie, pe şesul de lângă Era Park

Petrecere, „The biggest rooftop party in town”, ediţia a IV-a, 30 iunie, la Palas Mall, ora 22.00 (preţ 25 lei în avans, 30/ 40 în seara evenimentului)
Plimbare cu bicicleta, „SkirtBike” Iaşi, 9 iulie, plecare din Parcul Universităţii de Medicină şi Farmacie „Gr. T. Popa”, ora 14.00
Concurs, „Pe Roţi Verzi”, a XVI-a ediţie, 30 iulie, Pădurea Bârnova, ora 10.00


Cinema City
Baywatch, subtitrat, orele 13.40, 21.30
Deep: O aventura nesfârşită (3D), dublat, ora 11.50
Maşini 3 (3D), dublat, orele 11.00, 12.00, 14.15, 16.30, 18.40
Maşini 3, dublat, ora 11.30
O noapte nebună, nebună, subtitrat, orele 15.50, 18.00, 19.50, 22.00
Overdrive, subtitrat, 13.50, 20.10, 22.10
Piraţii din Caraibe: Răzbunarea lui Salazar (3D), subtitrat, orele 11.20, 16.10, 19.00
The boss baby: Cine-i şef acasă? (3D), dublat, ora 13.30
Unlocked. Pericol descătuşat, subtitrat, orele 15.30, 17.40, 20.50, 22.50
Wonder woman (3D), subtitrat, orele 14.00, 16.45, 19.30, 22.30


Victoria
Şcoala iepuraşilor, ora 14.00
Fata necunoscută, ora 16.00
Complet străini, ora 18.00
Povestea iubirii, ora 19.45


Republica
Ozzy – Marea Evadare, ora 13.30
Dalida, ora 15.30
Răzbunarea ţigăncii (partea a II-a), ora 17.45
Ana, mon amour, ora 19.30 

Autor: