Timp liber
Iaşi: spectacole, concerte, expoziţii#1
swipe pentru navigare

Iaşi: spectacole, concerte, expoziţii

A+ a-

Joi, 8 iunie
Teatru, „Un pedagog de şcoală nouă”, la Teatrul Luceafărul, ora 09.30, 10.45
Teatru, „Cafeneaua”, la Sala Mare a Teatrului Naţional, ora 19.00
Expoziţia „Colecţii şi colecţionari – Donaţia prof. univ. dr. Aldea Adrian – Sorin şi dr. Aldea Rodica”, la Muzeul Unirii (până pe 8 iunie)
Expoziţia „Careu de dame”, la Galeria de Artă „Ion Neagoe” a Casei Corpului Didactic „Spiru Haret” (până pe 15 iunie)
Joc educativ, „Descoperă misterele Palatului”, la toate cele patru muzee ale Palatului Culturii (până pe 15 iunie; 8 lei la preţul de vizitare)
Expoziţia „Coloane de lumină”, semnată de artista Miruna Budişteanu, la Palatul Culturii (până pe 2 iulie)
Expoziţia „Instrumente medievale de tortură”, la Muzeul de Istorie a Palatului Culturii (16 sau 8 lei; până în ianuarie 2018)

 

Vineri, 9 iunie
Teatru, „Peştişorul de aur”, la Teatrul Luceafărul, ora 09.45, 11.00
Proiecţie de gală, „25 o istorie călătoare”, TVR Iaşi, la sala mare „Radu Beligan” a Ateneului, ora 18.00 (intrare liberă)
Teatru, „O scrisoare pierdută”, la Sala Mare a Teatrului Naţional, ora 19.00
Teatru, „Un tramvai numit Dorinţă”, regia Andrei Ciobanu, în spaţiul Depoului CTP Gară, în cadrul programului Ateneu în oraş, ora 20.00 (intrare liberă)


În curând
Spectacol pentru copii, „Rapunzel”, de Marionnete Show, 10 iunie, la sala mare „Radu Beligan” a Ateneului, ora 11.00 (8 lei)
Recital vocal-instrumental a Asociaţiei ArtMelody, 10 iunie, la sala mare „Radu Beligan” a Ateneuluim ora 13.00 (intrare liberă)
Teatru, „Vizita bătrânei doamne”, 10 iunie, la Sala Mare a Teatrului Naţional, ora 19.00
Lansare de disc „Vieţi desenate” in memoriam Liviu Nechita – invitat special Nicu Alifantis, 10 iunie, la sala mare „Radu Beligan” a Ateneului, ora 19.00 (15 lei)
Teatru, „Ursul păcălit de vulpe”, 11 iunie, la Teatrul Luceafărul, ora 10.00
Teatru, „Un pedagog de şcoală nouă”, 11 iunie, la Teatrul Luceafărul, ora 11.30
Teatru pentru copii, „Peştişorul de aur”, de Marionnete Show, 11 iunie, la sala mare „Radu Beligan”, ora 12.00 (8 lei)

Teatru, „Colivia”, 11 iunie, la Sala Mare a Teatrului Naţional, ora 19.00
Teatru, „1+1=3”, 11 iunie, la sala mare „Radu Beligan” a Ateneului, ora 19.00 (15/ 10 lei)
Teatru, „Sandros”, 12 şi 13 iunie, la Sala Uzina cu Teatru a Teatrului Naţional, ora 19.30
Operă, „Carmen”, 14 iunie, la Sala Mare a Teatrului Naţional „Vasile Alecsandri”, ora 18.30
Teatru, „Joc de pisici”, 15 iunie, la Sala Studio „Teofil Vâlcu” a Teatrului Naţional, ora 18.00
Teatru, „Măcelăria lui Iov”, 16 şi 17 iunie, la Sala Teatru la Cub a Teatrului Naţional, ora 19.00
Operă, „Lacul lebedelor”, 18 iunie, la Sala Mare a Teatrului Naţional „Vasile Alecsandri”, ora 18.30
Teatru, „Sandros”, 18 iunie, la Sala Uzina cu Teatru a Teatrului Naţional, ora 19.30
Teatru, „Damen tango”, 20 iunie, la Sala Studio „Teofil Vâlcu” a Teatrului Naţional, ora 18.00
Teatru, „Interviul”, 22 iunie, la Sala Studio „Teofil Vâlcu” a Teatrului Naţional, ora 18.00
Atelier de balet, „Atelierul Magic de Păpuşi”, 22 iunie, la Teatrul „Luceafăru”, ora 18.00
Teatru, „Iarna dragostei noastre”, 23 iunie, la Sala Studio „Teofil Vâlcu” a Teatrului Naţional, ora 18.00
„Opera în recital” - închiderea stagiunii 2016-2017, 24 iunie, la Aula Bibliotecii Centrale Universitare „Mihai Eminescu”, ora 18.30
Teatru, „Goldberg Show – Facerea lumii şi alte întâmplări”, 24 iunie, la Sala Mare a Teatrului Naţional, ora 19.00
Festival Afterhills, 23-25 iunie, pe şesul de lângă Era Park


Cinema City
Alien: Covenant, subtitrat, ora 22.15
Baywatch, subtitrat, orele 14.20, 16.50, 19.20, 22.00
Cum să fii amantu' la femei, subtitrat, ora 14.30
Gardienii Galaxiei vol. 2 (3D), subtitrat, ora 17.00
King Arthur: Legenda sabiei (3D), subtitrat, orele 10.30, 19.40
Piraţii din Caraibe: Răzbunarea lui Salazar (3D), subtitrat, orele 13.40, 14.40,16.20, 17.20, 19.00, 20.00, 21.40, 22.40
Wonder woman (3D), subtitrat, orele 13.50, 16.40, 19.30, 22.20


Victoria
Şcoala iepuraşilor, ora 14.00
Ana, mon amour, ora 16.00
Răzbunarea ţigăncii: Pălăria fatală şi Horthy, ora 18.00
Eu, Daniel Blake, ora 19.30
Odiseea, 19.30


Republica
Ozzy – Marea Evadare, ora 13.30
(M)ucenicul, ora 15.30
Vizitatorul, ora 17.30
Dincolo de zona de confort, ora 19.30 

Autor: