Timp liber
Iaşi: spectacole, concerte, expoziţii#1
swipe pentru navigare

Iaşi: spectacole, concerte, expoziţii

A+ a-

Miercuri, 31 mai
Avanpremieră de teatru, „Un pedagog de şcoală nouă”, la Teatrul „Luceafărul”, ora 9.30 şi 11.15
Operă, „Carmina Burana”, la Sala Mare a Teatrului Naţional, ora 18.30

Expoziţia „Mircia Dumitrescu – desen, gravură, sculptură”, la Muzeul de Artă a Palatului Culturii
Expoziţia „Colecţii şi colecţionari – Donaţia prof. univ. dr. Aldea Adrian – Sorin şi dr. Aldea Rodica”, la Muzeul Unirii (până pe 8 iunie)
Expoziţia „Coloane de lumină”, semnată de artista Miruna Budişteanu, la Palatul Culturii (până pe 2 iulie)
Expoziţia „Instrumente medievale de tortură”, la Muzeul de Istorie a Palatului Culturii (16 sau 8 lei; până în ianuarie 2018)

Joi, 1 iunie
Eveniment caritabil, „Hai la copilăreală de 1 iunie”, pe strada Ciurchi, în Tătăraşi, orele 8.00 – 20.00
Premieră teatru, „Un pedagog de şcoală nouă”, la Teatrul „Luceafărul”, ora 18.30


În curând
Teatru, „Colivia”, 2 iunie, la Sala Mare a Teatrului Naţional, ora 19.00
Concert simfonic, „Centenar Dinu Lipatti”, 2 iunie, la Casa de Cultură a Studenţilor, ora 19.00
Concert filarmonica Moldova Iaşi, „Bucuria muzicii”, 3 iunie, în Grădina Palas, ora 19.00
Teatru, „Cei trei purceluşi”, 4 iunie, la Teatrul „Luceafărul”, ora 10.00
Teatru, „Năzdrăvăniile lui Prepeleac”, 4 iunie, la Teatrul „Luceafărul”, ora 11.30
Teatru, „All inclusive”, 5 iunie, la Sala Mare a Teatrului Naţional, ora 20.00
Teatru, „Freelancer story”, 6 iunie, la Sala Studio „Teofil Vâlcu” a Teatrului Naţional, ora 18.00
Teatru, „Seceta roşie”, 6 iunie, la Sala Teatru la Cub a Teatrului Naţional, ora 19.00
Vernisajul expoziţiei „Careu de dame”, 7 iunie, la Galeria de Artă „Ion Neagoe” a Casei Corpului Didactic „Spiru Haret”, ora 15.00 (până pe 15 iunie)
Operă, „Bărbierul din Sevilla”, 7 iunie, la Sala Mare a Teatrului Naţional „Vasile Alecsandri”, ora 18.30
Teatru, „Seceta roşie”, 7 iunie, la Sala Teatru la Cub a Teatrului Naţional, ora 19.00
Teatru, „Cafeneaua”, 8 iunie, la Sala Mare a Teatrului Naţional, ora 19.00
Teatru, „O scrisoare pierdută”, 9 iunie, la Sala Mare a Teatrului Naţional, ora 19.00
Teatru, „Vizita bătrânei doamne”, 10 iunie, la Sala Mare a Teatrului Naţional, ora 19.00
Teatru, „Colivia”, 11 iunie, la Sala Mare a Teatrului Naţional, ora 19.00
Teatru, „Sandros”, 12 şi 13 iunie, la Sala Uzina cu Teatru a Teatrului Naţional, ora 19.30
Operă, „Carmen”, 14 iunie, la Sala Mare a Teatrului Naţional „Vasile Alecsandri”, ora 18.30
Teatru, „Joc de pisici”, 15 iunie, la Sala Studio „Teofil Vâlcu” a Teatrului Naţional, ora 18.00
Teatru, „Măcelăria lui Iov”, 16 şi 17 iunie, la Sala Teatru la Cub a Teatrului Naţional, ora 19.00
Operă, „Lacul lebedelor”, 18 iunie, la Sala Mare a Teatrului Naţional „Vasile Alecsandri”, ora 18.30
Teatru, „Sandros”, 18 iunie, la Sala Uzina cu Teatru a Teatrului Naţional, ora 19.30
Teatru, „Damen tango”, 20 iunie, la Sala Studio „Teofil Vâlcu” a Teatrului Naţional, ora 18.00
Teatru, „Interviul”, 22 iunie, la Sala Studio „Teofil Vâlcu” a Teatrului Naţional, ora 18.00
Atelier de balet, „Atelierul Magic de Păpuşi”, 22 iunie, la Teatrul „Luceafăru”, ora 18.00
Teatru, „Iarna dragostei noastre”, 23 iunie, la Sala Studio „Teofil Vâlcu” a Teatrului Naţional, ora 18.00
„Opera în recital” - închiderea stagiunii 2016-2017, 24 iunie, la Aula Bibliotecii Centrale Universitare „Mihai Eminescu”, ora 18.30
Teatru, „Goldberg Show – Facerea lumii şi alte întâmplări”, 24 iunie, la Sala Mare a Teatrului Naţional, ora 19.00
Festival Afterhills, 23-25 iunie, pe şesul de lângă Era Park


Cinema City
Alien: Covenant, subtitrat, ora 21.40
Cum să fii amantu' la femei, subtitrat, orele 13.30, 16.50, 19.20
Deep: O aventură nesfârşită (3D), dublat, ora 10.30, 14.40
Gardienii Galaxiei vol. 2 (3D), subtitrat, orele 18.10
King Arthur: Legenda sabiei (3D), subtitrat, orele 13.10, 15.40, 18.20, 21.10
Piraţii din Caraibe: Răzbunarea lui Salazar (3D), subtitrat, orele 13.00, 14.40, 15.30, 17.20, 18.10, 20.00, 21.00, 22.40
The boss baby: Cine-i şef acasă? (3D), dublat, ora 16.00
Wonder woman (3D), subtitrat, ora 20.50


Victoria
Şcoala iepuraşilor, ora 14.00
Marşul pinguinilor, ora 16.00
Ana, mon amour, ora 18.00
Electroboy, ora 20.00


Republica
Ozzy – Marea Evadare, ora 13.30
(M)ucenicul, ora 15.30
Vizitatorul, ora 17.30
Vara s-a sfârşit, ora 19.30  

Autor: