Timp liber
Iaşi: spectacole, concerte, expoziţii#1
swipe pentru navigare

Iaşi: spectacole, concerte, expoziţii

A+ a-

Marți, 30 mai
Teatru, „Peştişorul de aur”, la Teatrul „Luceafărul”, ora 9.20
Teatru, „Clovnii”, la Teatrul „Luceafărul”, ora 10.30
Casting la Teatrul FIX, se caută doi actori, un el şi o ea, până în 35 de ani, ora 15.00
Expoziţia „Mircia Dumitrescu – desen, gravură, sculptură”, la Muzeul de Artă a Palatului Culturii (până pe 31 mai)
Expoziţia „Coloane de lumină”, semnată de artista Miruna Budişteanu, la Palatul Culturii (până pe 2 iulie)
Expoziţia „Colecţii şi colecţionari – Donaţia prof. univ. dr. Aldea Adrian – Sorin şi dr. Aldea Rodica”, la Muzeul Unirii (până pe 8 iunie)
Expoziţia „Instrumente medievale de tortură”, la Muzeul de Istorie a Palatului Culturii (16 sau 8 lei; până în ianuarie 2018)

Miercuri, 31 mai
Teatru, „Un pedagog de şcoală nouă”, la Teatrul „Luceafărul”, ora 9.30 şi 11.15
Operă, „Carmina Burana”, la Sala Mare a Teatrului Naţional, ora 18.30

În curând
Eveniment caritabil, „Hai la copilăreală de 1 iunie”, pe strada Ciurchi, în Tătăraşi, orele 8.00 – 20.00
Premieră teatru, „Un pedagog de şcoală nouă”, 1 iunie, la Teatrul „Luceafărul”, ora 18.30
Teatru, „Colivia”, 2 iunie, la Sala Mare a Teatrului Naţional, ora 19.00
Concert simfonic, „Centenar Dinu Lipatti”, 2 iunie, la Casa de Cultură a Studenţilor, ora 19.00
Concert filarmonica Moldova Iaşi, „Bucuria muzicii”, 3 iunie, în Grădina Palas, ora 19.00
Teatru, „Cei trei purceluşi”, 4 iunie, la Teatrul „Luceafărul”, ora 10.00
Teatru, „Năzdrăvăniile lui Prepeleac”, 4 iunie, la Teatrul „Luceafărul”, ora 11.30

Teatru, „All inclusive”, 5 iunie, la Sala Mare a Teatrului Naţional, ora 20.00
Teatru, „Freelancer story”, 6 iunie, la Sala Studio „Teofil Vâlcu” a Teatrului Naţional, ora 18.00
Teatru, „Seceta roşie”, 6 iunie, la Sala Teatru la Cub a Teatrului Naţional, ora 19.00
Vernisajul expoziţiei „Careu de dame”, 7 iunie, la Galeria de Artă „Ion Neagoe” a Casei Corpului Didactic „Spiru Haret”, ora 15.00 (până pe 15 iunie)
Operă, „Bărbierul din Sevilla”, 7 iunie, la Sala Mare a Teatrului Naţional „Vasile Alecsandri”, ora 18.30
Teatru, „Seceta roşie”, 7 iunie, la Sala Teatru la Cub a Teatrului Naţional, ora 19.00
Teatru, „Cafeneaua”, 8 iunie, la Sala Mare a Teatrului Naţional, ora 19.00
Teatru, „O scrisoare pierdută”, 9 iunie, la Sala Mare a Teatrului Naţional, ora 19.00
Teatru, „Vizita bătrânei doamne”, 10 iunie, la Sala Mare a Teatrului Naţional, ora 19.00
Teatru, „Colivia”, 11 iunie, la Sala Mare a Teatrului Naţional, ora 19.00
Teatru, „Sandros”, 12 şi 13 iunie, la Sala Uzina cu Teatru a Teatrului Naţional, ora 19.30
Operă, „Carmen”, 14 iunie, la Sala Mare a Teatrului Naţional „Vasile Alecsandri”, ora 18.30
Teatru, „Joc de pisici”, 15 iunie, la Sala Studio „Teofil Vâlcu” a Teatrului Naţional, ora 18.00
Teatru, „Măcelăria lui Iov”, 16 şi 17 iunie, la Sala Teatru la Cub a Teatrului Naţional, ora 19.00
Operă, „Lacul lebedelor”, 18 iunie, la Sala Mare a Teatrului Naţional „Vasile Alecsandri”, ora 18.30
Teatru, „Sandros”, 18 iunie, la Sala Uzina cu Teatru a Teatrului Naţional, ora 19.30
Teatru, „Damen tango”, 20 iunie, la Sala Studio „Teofil Vâlcu” a Teatrului Naţional, ora 18.00
Teatru, „Interviul”, 22 iunie, la Sala Studio „Teofil Vâlcu” a Teatrului Naţional, ora 18.00
Atelier de balet, „Atelierul Magic de Păpuşi”, 22 iunie, la Teatrul „Luceafăru”, ora 18.00
Teatru, „Iarna dragostei noastre”, 23 iunie, la Sala Studio „Teofil Vâlcu” a Teatrului Naţional, ora 18.00
„Opera în recital” - închiderea stagiunii 2016-2017, 24 iunie, la Aula Bibliotecii Centrale Universitare „Mihai Eminescu”, ora 18.30
Teatru, „Goldberg Show – Facerea lumii şi alte întâmplări”, 24 iunie, la Sala Mare a Teatrului Naţional, ora 19.00
Festival Afterhills, 23-25 iunie, pe şesul de lângă Era Park


Cinema City
Alien: Covenant, subtitrat, ora 21.40
Cum să fii amantu' la femei, subtitrat, orele 13.30, 16.50, 19.20
Deep: O aventură nesfârşită (3D), dublat, ora 14.40
Gardienii Galaxiei vol. 2 (3D), subtitrat, orele 18.10, 21.00
King Arthur: Legenda sabiei (3D), subtitrat, orele 14.20, 17.00, 19.40, 22.15
Piraţii din Caraibe: Răzbunarea lui Salazar (3D), subtitrat, orele 13.50, 14.40, 16.30, 17.20, 19.10, 20.00, 21.50, 22.40
The boss baby: Cine-i şef acasă? (3D), dublat, ora 16.00


Victoria
Şcoala iepuraşilor, ora 14.00
Marşul pinguinilor, ora 16.00
Ana, mon amour, ora 18.00
Electroboy, ora 20.00


Republica
Ozzy – Marea Evadare, ora 13.30
(M)ucenicul, ora 15.30
Vizitatorul, ora 17.30
Vara s-a sfârşit, ora 19.30  

Autor: